Panjur Sistemleri

PANJUR SİSTEMLERİ

Panjur Sistemleri
Çeşitli iklim şartlarına karşılık koruma sağlayan ek bir güvenlik önlemi olarak düşünülebilen panjur sistemleri ister kapılarda, ister pencerelerde kullanılabiliyor. Motorlu ya da motorsuz olarak kullanımları da bulunmaktadır. Yaş farklılığı olmadan tüm dairelerde uygulanabilir. Sineklik ihtiyaçlarınız için koruma sağlamasının yanında eşyalarınızın gün boyunca güneş ışığına maruz kalmasının da önüne geçebilmektedir. Bu sistemler ahşap, alüminyum ve plastik sistemlerle de uyumluluk sağlamaktadır. Isı yalıtımı sağlayan bu sistemler, ses yalıtımı alanında da mükemmel uygulamalar sunacaklardır. Kapınızın önünde iş makinesi çalışsa bile panjurlar kapalı olduğunda duymayacaksınız. Özellikle hırsızlara karşı önemli oranlarda güvenlik sağlamakta ve yüksek olarak 1,5 metreye kadar çıkabilmektedir. Revizyon kapağı isteğe göre değişebilmektedir. Bu nedenle iç ve dış kısımlarda sıvanma yapılabilecektir.

İstenilen renge boyanabilen panjur sistemleri alüminyum kapaklar ile de kaplanabilir. Tüm kapı ve pencere sistemlerinde kolaylıkla uygulanabilen bu modeller iklimsel şartlara karşı da dayanıklılık göstermektedir. Manuel, yarı ve tam otomatik olmak üzere üç model olarak ta üretilmektedir. 58 ile 90 mm arasında tüm kasaları uyumluluk sağlamaktadır. Bu sistemlerin kasa profilleri içerisinde yukarı kaldırma emniyeti bulunur. Bu şekilde hırsızlık olaylarına karşı maksimum güvenlik sağlanmış olacaktır. Eski bir binanın tadilatını yapıyor olabilir ya da yeni bir bina inşa ederken bu sistemlerden yararlanarak çok daha güvenli mekânlar elde edebilirsiniz.
Sineklik ihtiyaçlarınız için tercih edebileceğiniz çok daha profesyonel olan panjur sistemleri farklı alanlarda farklı boyutlarda tercih edilebilir. Eğer tadilat yapıyorsanız 155, 195 ya da 195 mm üniversal modeller arasından seçimler yapılabilir. Bu kutular istediğiniz alanlara mükemmel bir şekilde uyum sağlayacaktır. Ancak yeni binalar için tercih ediyorsanız 245 mm panjur kutuları tercih etmeniz çok daha kullanışlı alanlar oluşturacaktır. Özellikle işlek caddeler üzerinde bulunan mekanlarda bu sistemler hem daha fazla hijyen sağlayacak, hem de gürültüden daha az etkilenmenize ortam hazırlayacaktır. Bu modellerde eğimli taban profilleri bulunmakta ve bu şekilde nemi dışarı aktararak çok daha fonksiyonel kullanımlar elde edilmektedir. Standart olarak sunulan bu sistemler farklı kullanım alanlarına özel boyutları ve güvenlikli özellikleri ile istenilen her alan için kullanılabilir.

Tagged , , .