Rehau

REHAU

Rehau
Pencere üretiminde PVC , ahşap veYa alüminyum malzemeler kullanılmaktadır. Bunların içinde ise en iyi sonuç veren malzeme PVC dir. Bu malzeme petrol ve klordan oluşmaktadır. Isı ve ses yalıtımı yapılırken kusursuz olduğunu söyleyebiliriz. Rehau bu sektörde kalitesini göstermiştir. PVC malzemesi üst düzey yalıtım sağlayabilen ve oldukça dirençli bir malzemedir. Bu yüzden kullanım alanı çok geniştir. Sadece kapı ve pencerelerde değil , elektrik kablosu ve borularda da çok tercih edilir.
Bu sistemlerin geri dönüşüm oranı çok fazladır. Çevreye ve doğaya zarar vermeyen doğa dostu bir üründür. İnsanların kafasında bulunan ‘plastik olduğu için doğaya zarar verir’ düşüncesi kesinlikle doğru değildir. Yapay bir şekilde sentezlenen bir madde olmasının yanı sıra maliyeti de oldukça ucuzdur. Rehau pencere sistemleriyle yaşam alanlarınızı daha verimli bir hale getirebilirsiniz. PVC pencere ve kapı sistemlerini seçmeniz için birçok neden vardır. Bu sebeplerden ilk olanı yarar ve maliyettir.
Karşılaştırma yapacak olursak ; ahşap pencere sistemleri %15 ile %20 , alüminyum pencere sistemleri en az %30 oranında daha pahalıdır. Bu ürünler pahalı olduğu gibi PVC sistemlere kıyasla daha kötüdür. Bunların dışında kullanım ömrü açısından da farklılıklar vardır. Rehau pencere sistemlerinin bu kadar fazla talep görmesinin nedenleri de bu şekildedir. PVC malzemesi , ortalama olarak 50 yıl kullanım süresine sahiptir. Herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur. Ahşap ve alüminyum malzemeler ise , kullanım zamanı açısından ve bakıma gerek duyduğu için sorun oluşturan modellerdir. Bu modellerin bunun gibi bir çok dezavantajı vardır. Siz seçim yaparken bu detayları göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Tagged , , , , .