REHAU ÜRÜN ÇÖZÜMLERİ

REHAU ÜRÜN ÇÖZÜMLERİ

Otomatik kapı sistemleri artık her yerde karşımıza çıkmaktadır. Oturduğunuz semtin bakkal ve marketinde dahi bu kapıları görebilirsiniz. Peki, bu kapı sistemlerinin çalışma düzeneği nasıldır? Yani insanlar yaklaştığı zaman nasıl algılayabiliyor, öğrenmekte fayda vardır. Otomatik kapı sistemlerinin tepesinde yer alan detektör hakkında bilgi edinmek için aslında Rehau bayiliklerinden destek almanız ya da kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Otomatik kapı sistemleri aslında yeni sayılabilecek bir icattır. 20nci yüzyılın ikinci yarısında icat edilmiş bir sistemdir. Söz konusu bu sistemlerin en belirgin özelliklerinden biri de giriş kapılarının otomatik olmasıdır. Bu kapı sistemleri, güvenlik önlemi olarak alana girdikten sonra kolay kullanım sağlamaktadır.

Ayrıca bu kapılarda herhangi bir sıkışma hali yaşanırsa kesinlikle sistemin hareket gücü azalacaktır. Bu sayede korkunç kazalar da yaşanmadan önlenmiş olacaktır. Otomatik kapılar, uygun kullanılması durumunda senelerce başarılı bir şekilde çalışabilen sistemlerden ibarettir. Otomatik kapılar aynı zamanda elektromekanik sistemler olarak da görülebilir. Bu sebepten dolayı tercihini yapabileceğiniz otomatik kapının hem mekanik hem de elektronik donanımlarına dikkat etmeniz gerekir. Kapı sistemlerinin yanı sıra Rehau pencere sistemleri de mevcut özellikleri içerebiliyor. Ancak her iki üründe de dikkatli seçim yapmaya özen göstermelisiniz. Otomatik kapı sistemlerinde kullanılan ünite ve DC otomatik motorlar kesinlikle dünya devi olarak görülen elektronik şirketlerin ürettiği ürünlerden ibarettir.

Alanında dünya devi haline gelmiş markaların ürünlerini tercih eden firmaların hem satış hem de montaj hizmeti sunduğu bütün donanımlar güvence kapsamında yer almaktadır. Bu bilgilerin yanı sıra tercih edilen mekanik parçalar şeklinde belirtilen otomatik kapıların düzlemsel ray üstünde yer alan hareketli parçaları bulunan tekerlek setleri de kaliteli malzemelerden üretilmiş olmakla beraber aşınma durumunu minimuma indirmektedir. Rehau PVC modellerin beraberinde kullanılan malzeme detaylarını da öğrenmeniz doğru olacaktır. Diğer bir mekanik aksam olarak belirtilen otomatik kapı kanat profilleri, özel alaşımlı olan alüminyum malzemesinden üretilmektedir. En az 3 mm et kalınlığı içeren alüminyum kanat, kapı ve şaseler senelerce kullanım için uygun düzeyde olduğundan rahatlıkla tercih edilebilir.